Labským dolem a do Kotelních jam
Bus 6.35 h., přestup Vrchlabí a Špindlerův Mlýn. Návrat do Liberce vlak 21.24 h. Vedou Vojtěch a Ctibor Vimmerovi.
U Dívčí lávky (příj. 9.40 h.) – U Staré pily – Harrachova cesta – Labské kaskády – Labský vodopád – Labská b. – Bucharova cesta – Pančavský vodopád – Hančův pomník – Mohyla Hanče a Vrbaty – Harrachovy kameny, 1421 m – Růženčina zahrádka – Kotelské sedlo – Čihadlo – Malá a Velká Kotelní jáma – Kotelská louka – podél Boudeckého pot. – Vítkovice, Dolní Mísečky (bus 17.28 h. do Vítkovic, hotel Praha, dále bus do Kořenova, železn. st., dále vlak přes Tanvald).